Tysklandstur med bus

Tag med Haarby Turist på indkøbstur til Fleggaard - Vi bringer dig behageligt og sikkert frem !

 

 

Haarby Turist tilbyder tysklandstur med bus fra Odense og Haarby. Står du og mangler transport til en indkøbstur til tyskland, så hjælper vi gerne til!  

Der køres til Fleggaard i Tyskland den første tirsdag i hver måneden. Hvor du her har mulighed for at handle i 1,5 time. Her kan du handle ind i stor stil og nyde de mange gode rabatter. 
Så mangler I lidt til ganen og halsen til sommerens mange fester, julens højtider eller over påsken, så tag med Haarby Turist, når vi næste gang tager på indkøbstur til Fleggaard i Tyskland. 

Der forventes ankomst ved Fleggaard kl. 10:00. Afgang fra Fleggaard er kl. 12:00. Vi forventer at være tilbage i Odense ca. kl. 15:00 og i Haarby ca. kl. 16:00

 

PRIS 
Prisen er kun kr. 90,- 

Der betales i bussen. Du kan betale med kontant eller mobilepay.

 

Rejsebeskrivelse af indkøbstur med bus

Når du tager på indkøbstur til Tyskland med Haarby Turist kan du forvente en behagelig og sikker bustur med et tilrettelagt program. Det eneste det kræver af dig, er, at du melder dig på en af vores afgange, hvorpå du på den pågældende dag vil blive samlet op.

Vi påbegynder indkøbsturen til Tyskland tidligt tirsdag morgen og samler op flere steder mellem Haarby og Odense. Herunder kan du se de forskellige opsamlingssteder, samt det forventede opsamlingstidspunkt. 

 

 

BUSRUTE TIL INDKØBSTUR

Nr.      Tidspunkt        Sted

1.          06:30              Haarby - Shell
2.          06:45              Nr. Broby - bilforhandler Mehlsen
3.          07:00              Fangel - Fangel kro 
4.          07:10              Skt. Klemens - Nette på stenløsevej 
5.          07:30              Granparken 
6.          08:00              Dannebrogsgade 
7.          08:15              Tarup centret 
8.          08:25              Blommenslyst 
9.          08:35              Vissenbjerg 
10.        08:45              Grønnemose 

 

 

INFORMATION OM INDKØBSTUREN 

Dag:            1. tirsdag i hver måned 

Ankomst:     kl. 10:30 

Afgang:       kl. 12:00

Pris:            kr. 90,- 

 

Tilmelding er nødvendig! Du kan tilmelde dig over info@haarby.dk eller på 64 73 16 14 /  64 47 15 36. 

 

 

Top